Dziennikarstwo obywatelskie dla osób niesłyszących

 

Centrum Edukacji i Wsparcia RES-GEST w Rzeszowie zaprasza osoby niesłyszące do wzięcia udziału w bardzo interesującym projekcie zwiększającym ich zaangażowanie obywatelskie.

Istotą naszego projektu jest wsparcie osób niesłyszących w obszarze dziennikarstwa obywatelskiego.
Planujemy wyszkolić spośród osób niesłyszących 14 dziennikarzy obywatelskich ze szczególnym uwzględnieniem rodziców i młodych małżeństw.

W tym celu zaangażujemy ich do „Szkoły dziennikarstwa obywatelskiego” – szkolenia on-line (webinarium) prowadzonego przez zawodowych redaktorów i operatora

W ramach projektu powstanie około 84 materiałów filmowych z zakresu dziennikarstwa obywatelskiego (każdy dziennikarz po szkoleniu przygotuje min. 6 materiałów w ciągu 2 miesięcy)

Zakładamy, iż 50% wszystkich materiałów będzie dotyczyć takich zagadnień jak: przygotowanie osób niesłyszących do życia w rodzinie, przygotowanie do macierzyństwa, wychowywanie dzieci przez osoby niesłyszące, itp.
Filmy zostaną wyemitowane w telewizji GlusiTV.
Będzie to pierwsza w Polsce taka inicjatywa skierowana do osób niesłyszących, dająca im możliwość opowiedzenia o ważnych dla nich sprawach w bezpośredni, osobisty sposób. Do tej pory osoby niesłyszące nie mogły angażować się w dziennikarstwo obywatelskie – mimo relatywnie wysokiej popularności tego rodzaju dziennikarstwa w Polsce i na świecie.

Projekt będzie zachętą dla osób niesłyszących do większej śmiałości i aktywności w sferze obywatelskiej. Pokażemy im, że mimo swej niepełnosprawności mają szansę przebić się przez mur obojętności i dotrzeć ze swoim przekazem do szerszej publiczności.
By każdy z uczestników projektu miał równe szanse, otrzyma on na czas jego trwania nową kamerę cyfrową o wartości ok. 1000 zł. Będzie mógł się nią posługiwać podczas warsztatów, a także podczas kolejnego działania, tj. samodzielnego przygotowywania materiałów filmowych. Jeśli wywiąże się ze swych zobowiązań (tj. w ciągu 2 miesięcy przygotuje min. 6 wartościowych materiałów), będzie mógł zatrzymać kamerę dla siebie na własność. Jeśli nie (bądź też zrezygnuje z uczestnictwa w projekcie w trakcie warsztatów) – będzie musiał ją zwrócić.

By wziąć udział w rekrutacji, trzeba będzie do 30.06.2017. wysłać nam za pomocą emaila, WeTransfer lub innego elektronicznego kanału komunikacyjnego krótkiego filmu wideo, na którym osoba niesłysząca przedstawi się i wyjaśni, dlaczego chce wziąć udział w naszym przedsięwzięciu.

Zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie.

Szczegółowe informacje na naszej stronie www.resgest.pl oraz www.Glusi.Tv

Projekt jest realizowany w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – Konkurs FIO 2017.

Dodatkowe informacje można uzyskać za pośrednictwem Skype: resgest oraz mail: [email protected]

 

Skontaktuj się z nami

Nie jesteśmy wokół teraz. Ale można wysłać do nas e-mail, a my skontaktujemy się z Tobą, jak najszybciej.

Start typing and press Enter to search