Aktualności | Filmy | Kontakt

 

 

Centrum Edukacji i Wsparcia „RES-GEST” w Rzeszowie informuje, iż II edycja projektu „Świętokrzyskiego Portalu Informacyjnego dla Osób Niesłyszących” będzie realizowana w terminie od 01.05.2017 r. do 31.12.2017 r. Powyższy projekt współfinansowany jest ze środków Wojewody Świętokrzyskiego.

W ramach projektu na stronie internetowej www.glusi.tv zostanie utworzony Świętokrzyski Portal Informacyjny dla Osób Niesłyszących. Serwis będzie prowadzony wyłącznie w języku migowym tak, aby przekazywane informacje były zrozumiałe dla osób niesłyszących.

Na utworzonej stronie dodawać będziemy informacje z różnych dziedzin, interesujące osoby niesłyszące m.in. aktualności z urzędów znajdujących się na terenie województwa świętokrzyskiego, artykuły z lokalnej prasy oraz telewizji, wiadomości o ciekawych projektach wspierających osoby niepełnosprawne realizowanych na terenie województwa świętokrzyskiego przez NGOsy, informacje o wydarzeniach kulturalnych itp.

Projekt ma przede wszystkim na celu:
– zmniejszenie wykluczenia społecznego osób niesłyszących,
– Zwiększenie dostępu osób niesłyszących zamieszkałych na terenie województwa świętokrzyskiego do informacji poprzez stworzenie internetowego portalu informacyjnego
– Zmniejszenie ryzyka wykluczenia społecznego oraz cyfrowego wśród osób niesłyszących z województwa świętokrzyskiego poprzez publikowanie informacji w formie filmów tłumaczonych na Polski Język Migowy.

Skontaktuj się z nami

Nie jesteśmy wokół teraz. Ale można wysłać do nas e-mail, a my skontaktujemy się z Tobą, jak najszybciej.

Start typing and press Enter to search