AktualnościGaleria | Pliki do pobrania

 

W dniach od 9 do 15 listopada we Lwowie zorganizowana została wizyta studyjna w której wzięło udział  5 osób pracujących dla Centrum Edukacji i Wsparcia „RES-GEST”. Wizyta ta zorganizowana została w ramach realizowanego przez Centrum projektu  pt.: „Internetowa telewizja dla osób niesłyszących – szeroko otwarte okno na świat dla osób niepełnosprawnych z Ukrainy”. W czasie wizyty odbyły się warsztaty w trakcie których pracownicy Centrum przekazywali swoją wiedzę oraz doświadczenie ze Stowarzyszenia „Zielony Krzyż” ze Lwowa. W ciągu tygodnia spędzonego na Ukrainie przedstawiciele Centrum spotkali się z osobami niesłyszącymi z Ukrainy, dzięki czemu mogli zapoznać się z sytuacją osób niesłyszących z Ukrainy. Wizyta studyjna zakończyła się uroczystym otwarciem internetowej telewizji dla niesłyszących z Ukrainy – http://deaf-tv.gcs.org.ua. Na wydarzeniu tym obecnych było ponad 50 osób niesłyszących oraz przedstawiciele mediów. W czasie otwarcia zaprezentowane zostały pierwsze filmy zrealizowane na potrzeby ukraińskiej telewizji, które spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem obecnych osób. Po zaprezentowaniu materiałów video uczestnicy zostali zaproszeni na przygotowany wcześniej poczęstunek.

_____________________________________________________________________________

W ramach realizowanego przez Centrum Edukacji i Wsparcia „RES-GEST” projektu „Internetowa telewizja dla osób niesłyszących – szeroko otwarte okno na świat dla osób niepełnosprawnych z Ukrainy” odbyły w Rzeszowie tygodniowe warsztaty w których wzięło udział trzy osoby ze Stowarzyszenia „Zielony Krzyż” ze Lwowa. W czasie warsztatów nasi partnerzy z Ukrainy mogli z bliska przyjrzeć się w jaki sposób relacjonowaliśmy osobom niesłyszącym październikowe wybory parlamentarne. Warsztaty odbyły się w dniach od 18 do 24 października 2015 roku.

_____________________________________________________________________________

Centrum Edukacji i Wsparcia „RES-GEST” realizuję projekt pt.: „Internetowa telewizja dla osób niesłyszących – szeroko otwarte okno na świat dla osób niepełnosprawnych z Ukrainy” współfinansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych w ramach konkursu „Wymiar wschodni polskiej polityki zagranicznej 2015”. Projekt ten zakłada uruchomienie pierwszej na Ukrainie internetowej telewizji dla osób niesłyszących, nadającej programy w języku migowym. Będzie to możliwe dzięki współpracy dziennikarzy ze stacji GlusiTV.pl z członkami Stowarzyszenia „Zielony Krzyż” z Lwowa. Projekt realizowany jest w okresie sierpień – grudzień 2015.

plakat

Skontaktuj się z nami

Nie jesteśmy wokół teraz. Ale można wysłać do nas e-mail, a my skontaktujemy się z Tobą, jak najszybciej.

Start typing and press Enter to search